Американський старшокласник Маттео розробив алгоритм на основі штучного інтелекту, який допоміг виявити 1,5 мільйона раніше невідомих об’єктів у космосі. Його робота була опублікована в науковому журналі The Astronomical Journal. Маттео зацікавився астрономією ще у школі, відвідавши лекцію у Каліфорнійському технологічному інституті. Пізніше він почав вивчати астрономію та інформатику, і у 2022 році звернувся до вченого Девіда Кірепатріка з проханням стати його науковим наставником.
Під час свого дослідження Маттео вирішив не переглядати дані вручну, а розробити модель машинного навчання, яка автоматично виявляє змінні об’єкти в космосі – від квазарів до вибухаючих зірок. У 2024 році він покращив свою модель для аналізу даних з інфрачервоного телескопа WISE, яка дозволила виявити мільйони потенційно нових космічних об’єктів. Повний каталог планують опублікувати у 2025 році.
Маттео виграв головну премію у науковому конкурсі Regeneron Science Talent Search – $250 тис. Зараз він працює в Каліфорнійському технологічному інституті, обробляючи дані з космічних місій і закінчуючи школу.
