Нове дослідження, проведене у США на мишах, показало, що терапія “золотим пилом” може бути ефективною у лікуванні вікової макулярної дегенерації та інших захворювань очей. Макулярна дегенерація є однією з основних причин втрати зору у людей похилого віку, коли пошкоджується макула – частина сітківки, що відповідає за чітке бачення. Існуючі методи лікування лише уповільнюють прогресування хвороби, але не відновлюють втрачений зір.
Нова методика полягає в ін’єкції надтонких золотих наночастинок у склоподібне тіло ока, які спрямовуються на пошкоджені клітини сітківки за допомогою антитіл. Після цього на очі впливає інфрачервоний лазер, який активує наночастинки, імітуючи роботу фоторецепторів. У дослідженні на мишах з генетичними розладами сітківки метод показав часткове відновлення зору без значної токсичності та успішно стимулював візуальну систему.
Хоча результати обнадійливі, дослідження знаходиться на початковій стадії, і шлях до його застосування у людей буде тривалим. Однак ця технологія має великий потенціал і може послужити основою для розробки нових фоторетинальних протезів, наприклад, у вигляді носимих окулярів. Дослідження було опубліковане в журналі ACS Nano.